• Konferencja w Częstochowie

• Dnia 18.11.2019r. w Częstochowie uczestniczyłyśmy w międzynarodowej daltońskiej

konferencji naukowo – dydaktycznej

„Motywacja ucznia miarą efektywności planu daltońskiego”.

Miałyśmy okazje odbyć wizytę studyjną w przedszkolu daltońskim (Miejskie Przedszkole nr 31 w Częstochowie), w którym brałyśmy udział w zajęciach, co pozwoliło nam wzbogacić nasz warsztat pracy o nowe pomoce przydatne przy realizacji planu daltońskiego.

Podczas sesji plenarnej odbyły się prelekcje: Roel Röhner (President of Dalton International) Motywacja jako efekt aktywności ucznia, dr Marek Kaczmarzyk, Motywacja, stres i pamięć.

O asymetrii kar i nagród.

Podczas konferencji nasza placówka otrzymała Certyfikat objęcia opieką merytoryczną Polskiego Stowarzyszenia Dalton w zakresie wprowadzania zasad planu daltońskiego.

Miałyśmy również możliwość obejrzenia prezentacji placówek daltońskim na świecie:

Prezentacja – szkoła daltońska Shenzhen/ Chiny

Prezentacja – szkoła daltońska Izmir/ Turcja

Prezentacja – szkoła daltońska Wenzhou/Chiny

W czasie tych prezentacji poznałyśmy specyfikę działania zagranicznych placówek, które prowadzą je w myśl planu daltońskiego.

Uczestniczyłyśmy również w warsztatach o tematyce:

1.       Jak bawić się i uczyć z pasją? Zastosowanie narzędzi myślowych TOC w rozwijaniu kompetencji kluczowych dzieci, Dorota Kamińska, edukator, trener międzynarodowego programu TOC

2.       Jak kształtować kompetencje kluczowe u dzieci w wieku przedszkolnym, Barbara Grzegorczyk, doradca metodyczny, edukator

3.       Kij ukryty w marchewce. O nagrodach i karach w kontekście motywacji, Kamila Jakimowicz, - konsultantka Polskiego Stowarzyszenia Dalton, Przedszkole Daltońskie Akademia Junior w Koninie.

Konferencja międzynarodowa była bardzo dobrą okazją do poszerzenia kontaktów z czołowymi przedstawicielami Stowarzyszenia Dalton jak również do pogłębienia wiedzy praktycznej i teoretycznej w planie daltońskim.