• Historia przedszkola

• Przedszkole w Bodaczowie  powstało w roku 1964. W 1967 roku Zarząd Zakładów Tłuszczowych „Bolmar” w Bodaczowie,  podjął decyzję o wybudowaniu i przekazaniu nowego budynku na przedszkole. Zmiana ta spowodowała nieporównywalne poprawienie warunków lokalowych. Ponadto przedszkole zaczęło dysponować własnym ogródkiem wraz ze sprzętem przystosowanym do zabaw na powietrzu.

We wrześniou 1996r. konkurs na dyrektora wygrała pani mgr Małgorzata Czop, która pełni tę funkcję do dnia dzisiejszego.

Pracownicy pracujący w przedszkolu to:

Nauczyciele: p. Małgorzata Czop,  p. Aneta Tracz, p. Edyta Obszańska, p. Alicja Napłoszek, p. Karolina Szymańska, p, Wioleta Sołtys, p. Anna Wawryk Chwil, p. Agnieszka Nowicka, ks. Mateusz Wojda, p. Małgorzata Rzemieniuk

Woźne oddziałowe p. Ewa Wróbel, p. Anna Malec, p. Agnieszka Kiryło

Kucharki:  p. Lidia Bekier, p. Monika Dołba

Intendentp. Elżbieta Tracz.

Konserwator: p. Henryk Nawotka.

W kalendarzu przedszkolnym na stałe zapisały się święta: policjanta, strażaka, górnika, nauczyciela; babć, dziadków, mam, tatusiów, dzieci, kobiet, sportu, wizyty Mikołaja w przedszkolu, wieczór wigilijny, zakończenia roku przedszkolnego, bal karnawałowy oraz udział dzieci w różnych przedstawieniach zarówno w Domu Kultury jak i w przedszkolu.

Coroczne uroczystości, udział dzieci  w organizowanych przedstawieniach w przedszkolu i poza nim, wyjazdy na wycieczki, świadczą o tym, ze pobyt dzieci w przedszkolu jest coraz bardziej atrakcyjny.

Obecnie Przedszkole Samorządowe w Bodaczowie jest placówką opiekuńczo - wychowawczą, którego organem prowadzący jest Gmina Szczebrzeszyn. Opiekę merytoryczną sprawuje Kuratorium Oświaty w Lublinie oddział zamiejscowy w Zamościu. Posiadamy trzy oddziały (dwa w budynku przedszkola 3-4 latki oraz 4-5 latki, jeden w szkole 5-6 latki) obejmujemy opieką i wychowaniem 75 dzieci. Jesteśmy kameralnym „domowym przedszkolem” z niepowtarzalnym rodzinnym klimatem. Dzieci nie czują się zagubione, gdyż rozkład pomieszczeń przypomina im własne mieszkanie. Mała ilość dzieci w przedszkolu  sprawia, że nikt nie jest anonimowy, wszyscy, zarówno dzieci jak i pracownicy, doskonale się znaj. Nasze przedszkole jest otwarte na potrzeby dzieci i rodziców, działamy konsekwentnie metodami aktywnymi z zachowaniem poczucia bezpieczeństwa i wzajemnego zaufania. Dzięki takim działaniom wierzymy, że udaje nam się osiągnąć wspólnie z rodzicami zamierzone efekty. Naczelnym celem jest osiąganie przez dzieci gotowości szkolnej i umożliwienie im odnoszenia sukcesów, na miarę ich własnych możliwości.