• Ogłoszenia

• 04.03.2024 r.

Proszę o posadzenie w domu roślinek np. krokusów i przyniesienie pod koniec marca do przedszkola.

Przynosimy stroje na gimnastykę - wtorek, czwartek.

25.02.2024 r.

Proszę o przyniesienie przez dzieci po jednej wytłaczance po jajkach - na smoka i  po jednej butelce plastikowej na wykonanie lalki, resztek materiałów, skarpeta, rajstopy- na wtorek 27.02.2024 r.

19.02.2024 r.

Zapraszam na semestralne spotkanie rodziców z nauczycielem grupy przedszkolnej dnia 20.02.2024 r. o godz.16.

02.01.2024 r.

Jedziemy do Zamościa do Domu Kultury na spektakl,,Piotruś Pan" w dn. 09.01.2024 r.

11.12.2023r.

Już we środę wspólnie z rodzicami i dziećmi ubierzemy choinkę. Zapraszam serdecznie wszystkich rodziców do przedszkola na godz. 10:00.

04.12.2023 r.

Dnia 05.12.2023 r. dzieci z przedszkola w Bodaczowie odwiedzi św. Mikołaj. Tego dnia ubieramy się na czerwono, można przynieść coś świątecznegonp.: opaska, czapka Mikołaja itp.

Dzieci mogą nauczyć się wiersza dla Mikołaja.

Zachęcam do udziału w Konkursie Plastycznym Bożonarodzeniowym

MDK Szczebrzeszyn

ZASADY UCZESTNICTWA:
          - Konkurs adresowany jest do wszystkich mieszkańców powiatu zamojskiego.
          - Każdy uczestnik może przedstawić tylko jedną pracę
          - Każda praca powinna być czytelnie opisana: imię, nazwisko, grupa, wiek
          - prace oceniane będą w 2 kategoriach
          Kat. A) Stroik
          Kat. B) Kartka świąteczna

Prace nadesłane na konkurs stają się własnością organizatora i mogą być wykorzystywane do celów promujących Miasto i Gminę Szczebrzeszyn

Prace przynosimy do 11.12.2023r. do nauczyciela grupy.

wtorek 28.11.2023r.

II etap

Konkursu Moje Małe Wierszobranie

PRAWA DZIECKA:
          Każdemu dziecku przysługują prawa dziecka tak jak każdemu dorosłemu przysługują prawa człowieka. Praw tych nikt nie może dziecko pozbawić. O tym, jak ważne są w naszym kraju prawa dziecka świadczy również fakt, iż zostały one uwzględnione w Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej. Zarówno rodzice, opiekunowie prawni jak i nauczyciele powinni mieć świadomość, że prawa dziecka nie kolidują z prawami dorosłych, lecz się uzupełniają.

♦ Prawa osobiste:
          prawo do życia i rozwoju,
          prawo do tożsamości (nazwisko, imię, obywatelstwo, wiedza o własnym pochodzeniu),
          prawo do wolności, godności, szacunku, nietykalności osobistej,
          prawo do swobody myśli, sumienia i wyznania,
          prawo do wyrażania własnych poglądów i występowania w sprawach dziecka dotyczących, w postępowaniu administracyjnym i sądowym,
          prawo do wychowywania w rodzinie i kontaktów z rodzicami w przypadku rozłączenia z nimi,
          prawo do wolności od przemocy fizycznej i psychicznej,
          prawo nierekrutowania do wojska poniżej 15 roku życia.

♦ Prawa socjalne:
          prawo do odpowiedniego standardu życia,
          prawo do ochrony zdrowia,
          prawo do zabezpieczenia socjalnego,
          prawo do wypoczynku i czasu wolnego.

♦ Prawa kulturalne:
          prawo do nauki (bezpłatnej i obowiązkowej w zakresie szkoły podstawowej),
          prawo do korzystania z dóbr kultury,
          prawo do informacji,

prawo do znajomości swoich praw.

13.11.2023 r. - ZEBRANIE Z RODZICAMI godz. 16:00 - SERDECZNIE ZAPRASZAM

Zapraszam do udziału w konkursie recytatorskim,, Moje małe wierszobranie" Regulamin_Konkursu(5).doc

Wiersze(2).doc

27.10.2023 r. odbędzie się wyjazd do Zamościa na spektakl muzyczny,, Piękna i Bestia".

r. Bal Jesieni- życzę miłej zabawy, dzieci przebierają się  w stroje tematycznie związane z jesienią.

Pogoda sprzyja spacerom, proszę o zbieranie jesiennych liści, suszenie ich i przyniesienie do przedszkola, wykorzystamy je do tworzenia pięknych jesiennych prac.

Zachęcam do udziału w spektaklu ,,Piękna i Bestia". Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Zamościa na spektakl muzyczny.

Serdecznie witam rodziców grupy,,Misie". W roku szkolnym 2023/2024  w grupie ,,Misie" zajęcia wychowania przedszkolnego będą miały panie: Alicja Napłoszek i Wioleta Sołtys. Plan pracy w grupie jest następujący:

Plan pracy w grupie Misie rok szkolny 2023/2024